Beagle

18 Kasım 2023

Beagle Yavru

 

Beagle Köpeği, iki özel tazı olan Harrier ve İngiliz kökeninin bileşmesinden ortaya çıkan bir türdür. En sevimli yanı kocaman, sarkık kulaklarıdır. Fazlasıyla enerjik olan bu tür, meraklı ve hareketli haliyle sahiplerini mest eder. İnsanlarla iyi anlaşan bu samimi köpeği çocuklarda fazlasıyla seviyor.

Kolayca bağ kurma becerisinden kaynaklı olan Beagle sahiplendirme ilanları sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Beagle boyutları genellikle 32 cm ile 38 cm arasında değişmektedir. Oldukça heybetli bir duruş sergilene bu asil köpeklerin, Beagle sahiplendirme ilanlarında eğitim konusunda zor oldukları açıklanır. İyi huylu ve arkadaş canlısı olmasıyla bilinen patili dostumuz, farklı tür evcil dostlarınız ile sorunsuz yaşam sürebilir.

Oldukça iyi koku alabilme becerilerini o meşhur burunlarına borçludur. Yere yakın kısa ve tombul bacakları ile tatlı bir duruş sergiler. Av köpeği olarak birçok kişi tarafından Beagle sahiplenme gerçekleştirilir.

 

Beagle Fiyat 2023

Beagle Fiyat konusu her sene gündeme geldiği gibi bu yıl içinde aynı şekilde merak konusu olmaktadır. 

Beagle fiyat ortalaması; yavrularda 3.000 TL – 9.000 TL olmaktadır.

Bu durum yetişkin türlerinde ise katlanarak devam etmektedir.

Fiyatların değişimini ortaya çıkaran sebepler ise; safkan, yaş, kürk gibi birtakım özellikler olmaktadır.

Beagle fiyat 2020 yılında 2.000 tl olarak güncellenmiştir

Beagle fiyat ekşi konusu olduğu gibi farlı platformlarda sıklıkla tartışılmaktadır.

Evcil hayvan sahiplenmek isteyenlerin oldukça yakından takibe aldıkları bir konudur. Beagle fiyat 2021 durumuna göz attığımızda da maksimum 3.000 tl olduğunu görmek mümkün oluyor. İlk olarak sektöre giriş yapan bu köpeklerin sahiplenme ücretlerde oldukça yüksek durumda idi. Şimdilerde çok daha makul fiyatlara Beagle edinmek mümkün.

Beagle fiyat 2023 yılında 6.000 TL’nin üzerinde satışa sunuluyor. Yetişkin bir köpeği bu fiyattan en az ücretle satın alabilirsiniz.

Saldırgan ve agresif bir yapıya sahip olmaması ve çocuklarla iyi anlaşması tercih edilme nedenlerini arttırmaktadır.

 

Beagle Sahiplendirme

Beagle ücretsiz sahiplenme ilanı aramakta olan kişiler, bu köpeğin ne denli uyumlu olduğunu bildiğini düşünüyoruz. Her haliyle kendini sevdirmekte olan iyi aile köpeği, ücretsiz sahiplenmek için büyük bir talep ortaya çıkarmaktadır. Ancak eğitilme durumlarında sahiplerine bir takım inat koştuklarını söylemek isteriz.

Tuvalet eğitim süreçlerinde sabırlı bir davranış şeklinin sergilenmesi gerekmektedir. Bu süreçte gerekli ödülleri hazırda bulundurarak en güzel şekilde eğitimin tamamlanması sağlanmalıdır.

Sizlerde ücretsiz Beagle sahiplenme isteğine sahipseniz en başta bu köpeğin iyi ve kötü yanların bilerek bu işe kalkışmalısınız.

Enerjisi ile yerinde duramayan bu güzelliği sahiplenmeden önce ona zaman ayırabileceğinizden en başta emin olmalısınız.

Aksi halde fazla enerjisini atamadığından kaynaklı olarak agresif bir yapıya bürünebilir.

Bahçeli evde yaşam sürmekte olan kişiler çitler ile örgülü bir alana bıraktığında keşfetme özelliğinden kaynaklı olarak çitlere saldırdığını kolayca görebilir. Avlanma özellikli bu sevimli köpek ırkı, koku duyduğu anda tüm dikkatini o kokuya ulaşmak için vermektedir. Toprağı eşeleme anlamında büyük bir bağlılığa sahip bu özel cinsi, tüm gün bu çapalama eğitiminde bulunabilir.

Av gücü yüksek karakterli bu köpeğinizi tüm aşıları tamamlandıktan sonra açık alanda yürütmek istediğinizde temkinli olmalısınız. Bu aktivitede öncesinde ayrıca bir eğitim vermeniz gerekiyor. Tasma eşliğinde yürümek için gerekli olan acemiliği üzerinden atmalı ve sizinle uyumlu bir yürüme aktivitesini başarıyla tamamlayabilmekledir. Uzun süren saatler ve sabırla başında durmak zorunda kalacağınız zamanlar sizleri bekliyor.

Dikkati hızlı dağılan bu köpek türünün eğitimi için en başta elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

 

Beagle Hastalıkları

Beagle köpek hastalıkları olarak sıklıkla rastlanmakta olan durumlar ise şu şekilde olmaktadır.

Göz katarakt sorunu, kalp hastalığı, bağ yırtığı, kalça sorunları, eklem sorunları, diyabet ve obezite gibi olumsuz rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir.

Bu sorunların ilerlemesini önlemek amacıyla düzenli aralıklarla veteriner kontrolünü aksatmamak gerekmektedir.

Bu damağına düşkün canlılar, doyduklarını anlamadıklarından buldukları tüm mamaları büyük bir iştahla tüketebilmektedir. Sonucunda ise; obezite kaçınılmaz bir durumu beraberinde getirmektedir.

 

Beagle Satılık

Beagle satılık ilanları çok fazla karşımıza çıkmakta olan bir durumdur. Özgür ruhlu ve ev ortamında fazla yalnız kalmaktan hoşlanmayan Beagle’ler, doğru ortama sahip kişiler için doğru bir tercihtir.

Koşuşturmacalı ve uzun yürüyüş tempolarını sevmekte olan bu evcil dostlarımız için uygun kişiler olduğunuzu düşünüyorsanız Beagle satılık ilanlarına göz atarak size en uygun can dostunuzu sahiplenebilirsiniz.

Satılık Beagle ilanları için sizlerde sevdiğiniz tüy ve renk özelliğine sahip bir tanesini tercih edebilirsiniz. Satılık Beagle almak isteyenler arasında bulunuyorsanız; evde tüy dökmeyen bu cins köpeği kolayca sahiplenebilirsiniz.

Sabırla bakmak isteyeceğiniz bu özel canlıları sizlerde yaşam alanlarınıza dâhil edebilirsiniz. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz özelliklere sahip Beagle için uygun kişiler olduğunuzu düşünüyorsanız hiç düşünmeden sizlerde Arkadaş canlısı Beagle ile bir aile oluşturabilirsiniz.

 

Kavpet.com’daki Beagle ilanları için Beagle kategorisini lütfen ziyaret edin.

Haber Yorumları