Bengal Kedisi

17 Kasım 2023

Bengal Kedisi

 

Bengal Kedisi yapısal özelliklerinden çok karakteristik özellikleri ile hayatımızda yer alıyor. Çok duygusal halleri ile bir nevi insancıl yaklaşımlarda bulunabiliyorlar.

Aynı zamanda tam bir leopara benzerler. Kürt yapılarındaki tonlamalar sayesinde bu benzetme yapılır. Enerjik atik ve çevik yapıları ile çok uzun zamanlar oyun oynayabilirler. Uzun bacakları sayesinde hızlı koşarlar ve iyi sıçrarlar. Sıçrama hareketlerini genelde korktuklarında gerçekleştirirler.

Bu cins kediler ele gelmekten ve dokunulmaktan hoşlanmazlar. Kendi eşyalarına başka hayvanların yakınlaşmasını ve kullanmasını sevmezler. Bu sayede evdeki diğer hayvanlarla ayrı alanları bulunur.

Sahiplerine karşı uysal davranırlar. Ama bu durum her zaman için geçerli değildir. Zamanla duygusal bağ ile güçlenen uysal yapıları, gittikçe sevgiye dönüşür.

Çocuklara karşı çok sevecen yapıdadırlar. Fakat kendi koydukları kuralları bir başkasının çiğnendiğini gördüklerinde vahşileşebilirler. Nitekim bu küçük bir çocuk olsa bile.

 

Bengal Kedisi Özellikleri

Bengal Kedisi Özellikleri arasında en çok sevileni leopar desenli kürkleridir. Bu sayede çok ilgi görmüştür. Diğer kedilere oranla daha büyük yapılıdırlar.

Göz renkleri genelde yeşil tonlarındadır. Bu tonlama kürk desenlerine uyum sağlamıştır. Uzun kuyrukları leopar desenlidir. Kaslı vücut yapıları ile atletik görünüme sahiptirler. Bu sayede çok güçlü olurlar. Düzenli egzersiz yaparak bahsedilen durumu daha çok ilerletilebilir.

Ömür uzunlukları 12-17 sene arasındadır. Bu zaman uzunluğu yaşadığı yer ve beslemesine bağlı olarak değişiklik gösterir.

 

Bengal Kedisi Bakım Ve Beslenme

Bengal Kedisi Bakım ve Beslenme konusunda çok fazla kişinin üzerine yoğunlaştığı konudur. Sahipleri tarafından sevilen kürklerini daha canlı tutabilmek için çoğu veteriner hekimin kapısını çalmışlardır.

Bakim olarak diğer tüm kedilerle aynı rutinlere ihtiyacı vardır. Sadece kürklerinin daha nazik taranması gerekir. Aksi takdirde cilt hastalıklarına yol açabilir. Bu durumun olmaması için rahat oldukları anda yumuşak bir fırça ile fırçalamak hatta en iyisi tüy toplama eldivenlerini kullanmak daha doğrudur.

Sadece bakım denilince akla kürk gelmesin! Tırnaklar ve dişlerde bir o kadar önemlidir bu cins kedilerde. Ağız enfeksiyonu olmasın diye haftada bir kez olsun diş fırçalama işlemi uygulanmalıdır. Aynı zamanda uzayan tırnaklar bekletilmeden kesilmelidir. Aksi takdirde istenmeyen kazalara yol açabilir. Patilerin mikrop kapmasına neden olabilir.

 

Bengal Kedisi Fiyatları 2023

Bengal Kedisi Fiyat bilgilendirmesi birçok kişi tarafından yapılacaktır. Fakat en doğru bilgiyi veteriner hekimler verecektir. Kedi ne kadar besili ve sağlıklı ise fiyatta o kadar artacaktır. Fiyat konusunda genelleme yapılacak olursa 2023 yılında en düşük miktar 13.000 TL, en yüksek miktar 32.000 TL olarak hesaplanmıştır. Yine kedinin durumuna göre miktarda ufak değişiklikler olur.

 

Bengal Kedisi Yavru

Bengal Kedisi Yavru iri görüntüsü ile diğer kedilere oranla daha büyük yapılıdır. Bu cins kediler büyüdükçe daha güzel gözükürler. Bu güzellik en çok kürkleri ile bağlantılıdır

 

 

Kavpet.com’daki Bengal Kedisi ilanları için Bengal Kedisi kategorisini lütfen ziyaret edin.

Haber Yorumları