Cavapoo

18 Kasım 2023

Cavapoo Yavru Köpek

 

Cavapoo herkes tarafından bilinen gözde ırk! Diğer adı Cavoodle olan bu sevimli köpeğin gün içerisinde kendini ve sahiplerini eğlendirmesi olası ihtimaller arasında. Çok neşeli bir o kadarda ilgi ve kucak meraklısı bu köpeğin sahiplerinden tek bir istekleri var. Sabahın erken saatlerinde uyanıp kendisiyle oyun oynamak!

Çok aktif köpek olduklarından yatakların uçlarında sabahın çok erken saatlerinde belirmesi ve sahiplerini de kendileri gibi aktif olmasını istemesi kimi zaman ufak sürtüşmelere sebep olsa da, sahipleri tarafından  son derece sevilir. Bu ırk dizayn ırktır Poodle ve Cavalier King Charles eşleşmesinden dünyaya gelmiştir.

Zaman zaman küçük bir bebek gibi davranışlarıyla güldüren, kimi zamanda duygusal istekleriyle sevdiren bu cins köpek, en çok bu iki özelliği sayesinde dünyaca tanınmış hale gelmiştir.

 

Cavapoo Özellikleri 

Cavapoo Özellikleri arasında diğer cins köpeklerden daha baskın olan özelliği uysal yapılı ve enerjik olmasıdır. 

Bu cins köpeklerin anne ve babalarından gelen özelliklerden bir tanesi küçük yapılı olması, söz gelimi bu köpek ortalama standart yavru bir köpek boyutuna eşittir. Renk olarak  sütlü kahve, açık kahve ve beyaz tonlarında göze çarparlar. Göz renkleri genel olarak koyu renklidir. Yüzlerini çok güzel tamamlayan siyah burun ve tombul yanakları vardır. Uzun tüylü kulakları ile çok sevimli ve küçük gözükürler.

Bu cins köpeklerin ortalama kilo ağırlığı erkek olarak söylenirse 4kg ve 9kg arasında olup dişiler de ise 3kg ile  8 kg arasında değişiklik gösterir. Dişiler erkeklere göre daha az kiloya ulaşabilirler. Bu durum son derece normaldir.

Boy ortalaması ise 27kg ile 35kg arasında değişiklik gösterir. Ömürleri ise 12 ila 15 yıl arasında değişir.

 

Cavapoo Bakım Ve Beslenme

Cavapoo Bakımı zor yanlarından çok kolay yanlarını söylemek daha uygun olur. Bakım olarak kendileri için çok önemli olan kürk bakımıdır. Tüylerinin gür olması nedeniyle her gün fırçalanması gerekir. En çokta dışarıdan eve geldiğinde uzun tüylerine yapışan küçük taşlar ve nesneler varsa temizlenmesi daha uygun düşer.

Günlük yeterli enerji alımı için 2 kap mama sabah ve akşam olmak üzere, bu cins köpekler için yeterli olacaktır. Aynı zamanda su içme kaplarını da aynı oranla kontrol edilmelidir.

 

Cavapoo Fiyatları

Cavapoo Fiyat bilgisi ortalama miktarı güncel olarak 17.500 TL ile 26.500 TL arasında seyretmektedir. Bu cins köpekler aile yapısına uygun ve dost canlısı olduğu için tercihler o yöndedir.

Cavapoo ilanları hakkında çeşitli internet sitelerine başvuru yapılabilir. Aynı zamanda ücretsiz başvurular da bulunur. 

 

Cavapoo Yavru

Cavapoo Yavru vücut yapısı olarak kulakları ve kuyrukları büyüklerinkine göre daha küçüktür aynı zamanda çok sosyal yapılı ve girişkendirler. Bu sayede kolayca arkadaşlık kurabilirler. 

Bu cins köpekler eğitim konusunda da oldukça başarılıdırlar kendilerine öğretmek istenilen her ney ise kolayca kavrayabilir ve uygulayabilir hale gelir.

 

 

Kavpet.com’daki Cavapoo ilanları için Cavapoo kategorisini lütfen ziyaret edin.

Haber Yorumları