Köpek İlanlarıWeimaraner kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Weimaraner Cinsi

Weimaraner dayanıklı yapısı ile oldukça güçlü görünür. Her durumda kuvvetli olduğunu gösterir. Zayıf olması sebebiyle çok atiktir. Oldukça hızlı koşar. Tehlike anında pratik şekilde ortadan toz olur. En çok dikkat çeken yani dost canlısı olmasıdır. 

Son derece dikkatli hareket eder. Kolay şekilde kandırılamaz. Aynı zamanda korktuğu şeyler sayılıdır. Bu sebeple psikolojik olarak hep güçlü kalır. 

Bu cins köpek de dikkat edilmesi gereken husus yavaş ve sakin hareketlerle yanına girmektir. Aksi taktirde tehdit olarak algılayıp uyarı mesajı verebilir. Bu cins köpek ince ses tonundan çok hoşlanır. Özellikle eğitim sürecinde alçak ve yumuşak sesle konuşmak onları motive eder. 

Bu cins köpek kolay kolay pes etmez. İstediğini alma konusunda kanının son damlasına kadar savaşır. Sahiplerine karşı inatçı değillerdir. Fakat tanımadıkları kişilere inadını sonuna kadar gösterir. 

Bu cins köpek sahibin çok bağlanır. Sahibinin değişmesinden çok kötü etkilenir. Muhtemel olarak eski sahibini özler. Yemek ve uyku rutini gibi basit gereksinimleri karşılayamaz hale gelir.

Bu cins köpek ile ilgili genel bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

● Sahibinin yakınlarından hiç ayrılmadığı için gölge lakabını almıştır.

● Her durumda kendini kollamayı iyi bilir. 

● Yolda yürürken son derece asildir. 

● Gri tonlarındaki kürkü görüntüsüne gizem verir.

● Kısa tüyleri oldukça yumuşaktır.

● Tıraş işlemine gerek yoktur.

Weimaraner Özellikleri 

Weimaraner Özellikleri 19. Yüzyıldan bu yana bilinir. Av köpeği olarak kullanılması oldukça doğaldır. Analitik düşünme kabiliyeti av hayvanlarını yakalamayı kolaylaştırır. Av hayvanının izini sürmek onlar için oldukça kolaydır. 

Bu hayvanın ağırlığı en fazla 37 kiloya ulaşır. Dişiler ise en fazla 32 kiloya ulaşır.  Boyları genel olarak 57 santim ila 70 santimdir. Sağlıklı şekilde beslenir ve düzenli uyur ise 14 seneye kadar yaşar. 

Veteriner kontrollerini aksatmadan tüm aşılarının yapılması gerekir. İçgüdüleri ile yaşayan bu köpek Veteriner hekimden korkabilir. Olabildiğince sakin davranmak gerekir. 

Bu cins köpeğin kendine has kokusu diğer hayvanları etkiler. Özellikle yavru köpekleri kendine doğru çeker. Hayvanlar arası diyalog bu sayede olumlu hale gelir. 

Weimaraner Bakım Ve Beslenme

Weimaraner bakımı diğer köpekler gibidir. Kişiye bağlı olarak kimine kolay kimine zor gelir. Kısa tüylü olan cinsi normal şekilde tüy döker. Uzun tüylü olan cinsi ise biraz daha fazla tüy döker. 

Bu köpeğin tüy dökmesini durdurmak mümkün değildir. Fakat kaliteli bakım ve ona uygun ürünler ile azaltmak mümkündür. Kısa tüylü cinsinde dökülen tüylerini yumuşak tarak ile almak deriyi rahatlatır. Ayrıca banyo sonrası kısa tarama ile derideki kan dolaşımını hızlanır. Ayrıca tüylerin daha sağlıklı uzamasına sebep olur.  Ölü tüylerden arınmış kürk daha ihtişamlı görünür. 

Beslenme konusunda ona uygun ürünleri kullanmak gerekir. Köpek bisküvisi veya ödül maması kullanmak doğru bir tercihtir. Her zaman taze mama yemesi sağlığı için oldukça önemlidir. Dengeli beslenmesi kilo alımını yavaşlatır. Bu sayede köpek hep dinç kalır.

Bu cins köpeğin genel ihtiyaç listesi aşağıdadır.

● Boyutuna uygun mama ve su kapları

● Banyo ve bakım ürünleri

● Çok çeşitli oyuncaklar 

● Eğitimde kullanılan materyaller

● Tasma ve aparatları 

● Boyutuna uygun yumuşak yatak yada minder

Köpeğin en özel anında yanında olmak onu besleyip büyütmek son derece duygusal bir iştir. Köpeğin sahibine bağlanması için sahibinin hep olumlu olması gerekir. 

Weimaraner Fiyatları

Weimaraner fiyat bilgisi için güncel kanallara bakmak daha doğru olur. En güncel kanal Weimaraner İlanları olarak bilinir. Bu köpeğin ücretsiz sahiplendirmesi yapılabilir.  

Weimaraner cinsi köpeğin genel fiyatı 5.000 TL ile başlayıp  15.000 TL’ye kadar yükselebilir.   

Köpeğin sahiplenme öncesi şeceresi ve genel durumunun bilinmesi gerekir. Teslim alınan kişinin doğru söyleyip söylemediğini kontrol etmek gerekebilir. Ayrıca kalıtsal hastalık taşıma durumunu veteriner hekimlerce kontrol etmek daha doğru olur. 

Weimaraner Yavru 

Weimaraner Yavru iken çok  daha sevimli görünür. Oldukça yapılı doğar. Fakat zamanla zayıflar.  Köpeğin eğitimine bu yavru iken başlamak son derece önemlidir. Yetişkin iken öğrenmesi gereken komutları küçükken daha hızlı öğrenebilir. 

Son derece oyuncu ve şakacı tavrı ile bazen istenmeyen kazalara yol açabilir. Etrafı gezmeyi yeni yerler keşfetmeyi çok sever. Sahibine bağlanmak onun için ilk kuraldır. 

Yalnız kalmak küçüklük dönemlerinde iyi değildir. Köpeğin canını çok acıtır.