Köpek İlanlarıTibet Mastifi kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Tibetan Mastiff

Tibet Mastifi görüntüsü sebebiyle en çok benzetildiği hayvan aslandır, Sebebi ise boynundaki yele kısmıdır. Dünyanın en büyük köpek cinsi olarak bilinir, . Çok iri yapılı bir hayvandır. Tıpkı danua cinsi köpekler gibi güçlü ve enerjik yapıya sahiptir.

Genelde koyu renklidirler. Birçok kişi tarafından sevilir. İri köpeklere karşı sinerji duyan kişiler tarafından çokça tercih edilir. Kökeninin Tibet olduğu bilinir. Diğer köpek cinslerine oranla oldukça pahalıdırlar.

Eski zamanlarda Hindistan Çin Nepal gibi ülkeler de yaşayan yerel kabileler oyunlarını koyunlarını dış tehlikelerden korumak ve sürüyü bir arada tutmak için kullanmışlardır. İri yapıları sebebiyle bu işte kullanıldığı söylentiler arasındadır. Bu cins köpekler son derece güçlü iradeye sahiptirler. Tehlike anında direkt saldırı moduna geçerler.

Tibet Mastifi Özellikleri

Tibetan Mastiff Dünyanın en büyük köpeği olarak bilinir Özellikleri ile çok konuşulan köpekler arasında uzun yıllar yerini korumuştur. En çok konuşulan özellikleri ise davranışsal yapılarıdır. Eski zamanlarda çoban köpeği olarak kullanılan bu canlılar, son derece sahiplenici özellikleriyle bulundukları alanı iyi korurlar.

Komut alma özelliği ile sahiplerinin oldukça dikkatini çekerler. Yeni fark edilen özellikleri arasında, bebeklere karşı ayrı bir sinerjileri vardır. Sahiplerinden hariç başka kimseden komut almazlar. Uygun eğitim ile birçok işlerde kullanılırlar. Eğitim sürecinde en etkili şey sevdikleri oyuncak ve ödül mamalarıdır.

Tibet Mastifi Bakımı Ve Beslenme

Tibet Mastifi Bakım diğer köpeklere göre biraz fazla yoğundur. Bakım olarak en çok zorlanılacak kısım kürk bakımıdır. Tüm vücut özellikle kuyruk kısmı haftada bir veya iki kez taranmalıdır. Kullanılan fırça yumuşak kıllı olursa daha etkili bakım olacaktır. Bu cins köpekler iki haftada bir banyoya girmelidir.

Veteriner eşliğinde beslenme düzeni olmalıdır. Kaliteli mamalarla beslenen bu cins köpekler sağlıklı yaşam sürerler. Diş temizliği bu köpeklerde mutlaka aks atılmamalıdır. Aksi takdirde çeşitli sağlık sorunları olacaktır.

Tibet Mastifi Fiyatları

Tibet Mastifi Fiyat konusunda en çok konuşulan köpek olmuştur. 2022 yılı ortalama Tibet Mastifi fiyatları 15.000 ile 50.000 lira arasındadır .Çünkü sahiplenmek isteyenler fazla miktarlarda para ödeyeceklerdir. Fiyat aralığı 2021 senesinde ise 10.000-35.000 TL arasındadır. Birde eğitimli bir cins ise fiyat ona göre daha artmış olacaktır. Yaşam ömrü 10-14 senedir. Sahipleri tarafından çok sevilen bu cins köpekler uysal tavırları ve sahiplenici özellikleriyle dikkatli bakıldığında çok güzel huylar kazanabilir.

Kimsenin dikkatinden kaçmayan bir diğer durum ise güçlü yapıları ve kolay kolay hastalanmamalarıdır. Yine de veteriner hekimlerin belirttiği takvimlerdeki kontrollerini aksatmak doğru olmayacaktır. Kalıtsal hastalık yönü az rastlanır. Ve bu sayede ufak tefek sağlık problemlerini hızlıca atlatabilir.

Tibet Mastifi Yavru

Yavru Tibetan Mastiff küçük ve kaba görüntüsü ile sevenlerini gülümsetir. Aslında kaba gözükmesini nedeni üzerinde taşıdığı kürktür. Bunun haricinde iri kemik yapısı vardır. Aslana benzer yönleri ile dikkat çekerler. Küçüklük halleri bu yönden göze farklı gözükür.

Tibet Mastifi İlanları küçük Tibetler ile doludur. Çünkü küçüklük halleri daha ucuzdur. Bunun sebebi ise daha az bakıma ihtiyaç duymasıdır.