Köpek İlanlarıSchnauzer kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Minyatür Schnauzer

Schnauzer, Almanya kökenli bir köpektir. Oldukça garip bir görünüme sahiptir. Birçok kişi sadece kafasına bakıldığında yarasayı andırdığını söylemektedir. Fakat bu yanlış bir tabirdir. Yarasaya sadece kulakları bir nebze de olsa benzemektedir. Geçmişte av ve bekçi köpeği olarak tercih edilse de; günümüzde çoğunlukla evcil kullanım için tercih edilmektedir. Ortalama yaşam süresi ise 15 yıldır. Kavpet.com olarak sizler için hazırladığımız

Schnauzer rehberiyle birlikte bu ırka dair tüm detayları eksiksiz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Schnauzer Yavru

Schnauzer, aynı zamanda dev Schnauzer ve miyatür Schnauzer isimleriyle anılmaktadır, bunun sebebi aralarındaki kilo ve boy farkıdıır, Almanca bir isme sahiptir ve ismi “burun bölgesi” anlamına gelmektedir.
•    Dişiler için 5,4 ila 8,2 kilogram aralığında, erkekler için ise 5,4 ila 9,1 kilogram aralığındadır bu standart Schnauzer icin olan standartlardır dev schnauzer ve minyatür schnauzer için standartlar farklıdır. 
•    Dişi ve erkekler için boyutu ise 30  - 36 cm aralığında değişim göstermektedir. (Günümüz şartlarına göre bu değerler 1-2 cm ya da kg değişim gösterebilmektedir.
•    Kare şeklinde vücut yapısına sahiptir.
•    Kafatası uzun ve dikdörtgendir.
•    Sakal, bıyık ve kaşı oldukça belirgin yapıdadır.
•    Kürk yapısı diğer ırklara göre oldukça farklıdır.
•    Kaşları kalın ve çıkıntılıdır.
•    Bıyıkları kafatasının şeklini vurgulamaktadır.
•    Burun yapısı uzundur ve siyah pigmentlidir. 
•    Gözleri oval şeklindedir ve koyu renge sahiptir.
•    Kırçıl, siyah, beyaz ya da siyah – gümüş renk kombinasyonunda olabilir. Beyaz tüylülerde, siyah bantlar görülebilir.

Schnauzer Karakteri

Schnauzer ırkı, son derece sevecen ve arkadaş canlısı bir ırktır. Sadakat konusunda diğer ırklardan oldukça farklıdır. Sahibine en bağlı ırklar arasında ilk sırada yer almaktadır. Son derece cana yakın bir yapıya sahiptir.

Eğer yavruluk dönemine uygun sosyalleştirme eğitimleri verilirse; diğer köpeklerle de çok iyi bir şekilde anlaşabilmektedir.

Yaşam koşullarına karşı, adaptasyonu gelişmiş bir köpektir. Her ortama kısa süre içerisinde uyum gösterebilir. Son derece oyuncu, canlı ve neşeli bir yapısı vardır. Çocukları da oldukça fazla sevmektedir. Sahibine bağlılığı, onunla birlikte zaman geçirme ve ilgi görme isteği getirmektedir. Bunun için bu ırk asla yalnız kalmamalı ve sahibiyle gün içerisinde birçok kez oyunlar oynayarak eğlendirilmelidir. 

Fazla havlamayı seven bu ırkın sesi rahatsız edici olmadığı için, çoğu zaman uykuya dalmanızı bile sağlayabilir. Fare yakalama konusunda kedilerden daha çalışkanlardır. Aynı zamanda iyi bir şekilde bekçilik yapabilirler.

Yabancı birini gördüklerinde, havlamaları onu göremeyene kadar devam edecektir. Apartman yaşamına uygun bir ırktır. Fakat hareketli olması sebebiyle günlük belirli zamanlar dışarı çıkarılması gerekir. Uzun süre evde tek kalmamalıdır.

Schnauzer Beslenmesi

Schnauzer ırkının beslenmesinde Premium mamalar tercih edilmeli ve farklı herhangi bir gıdaya yönelmeme gerekir. Çünkü; sindirim sistemleri oldukça zayıftır. Özellikle kemik, yağ oranı yüksek gıdalar ve yemek artıkları, bu sistemin bozulmasına yol açabilir. Kesinlikle bu gıdalardan uzak tutulmasını öneriyor, zor durumda kalınsa dahi verilmemesi gerektiğinin altını çiziyoruz.

Sadece Schnauzer ırkına özel yurtdışında Premium mamalar vardır. Eğer bunlara ulaşma imkanınız varsa, sadece bunları tüketmesi onun sağlığı açısından daha faydalı olacaktır. Fakat bulamıyorsanız, zengin besin içeriğine sahip genel köpek mamalarını tükettirebilirsiniz. Ödül mamaları ve köpek bisküvileri onların oldukça hoşuna giden şeylerdir. Bunun için günlük 1 kez ödül maması, bir kez de köpek bisküvisi verebilirsiniz. 1’den fazla vermeniz, obezite sorununa yol açabilir. Bundan dolayı dikkat etmelisiniz. 

Schnauzer Bakımı

Schnauzer sert ve kaba tüylere sahip bir ırktır. Bunun için günlük tüy bakımının yapılması gerekir. Sık dişli bir tarak kullanarak, çok baskı uygulamadan tüyleri özenle taranmalı ve fırçalanmalıdır. Bu sayede çok daha parlak ve güçlü bir görüntü elde edilecektir. 

Yılda 2 kez çok yoğun bir şekilde tüy dökerler. Bu 2 kez ise genel olarak ilkbahar ve sonbahar aylarında yaşanır. Bu dönemlerde kürkünü tıraş ettirerek eşitleyebilirsiniz. Aynı zamanda bıyık ve sakalları uzun olduğu için, her yemek sonrası silinmesi gerekir. Aksi takdirde tüylerin arasına girecek olan gıdalar, bir takım deri sorunlarını beraberinde getirebilir. Köpek kokusu yoktur. Yılda 2 kez harici normal günlerde neredeyse hiç tüy dökmez. 

Schnauzer Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Schnauzer hakkında sıkça sorulan sorular bulunmaktadır. Bu sorular; gerek tarafımıza, gerekse de Google’a sorulmaktadır. Kavpet.com olarak, bu ırkla ilgili sık sorulan soruları listeleyerek sizler için cevapladık. İşte Schnauzer hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları:

Schnauzer Ömrü Kaç Yıl?

Schnauzer ortalama olarak 12 ila 15 yıl arasında ömre sahip bir ırktır. Beslenmesine ve sağlığına dikkat edildiği takdirde 15 yıla kadar yaşamaktadır. Fakat özensiz bakım ve sağlıksız beslenmeyle birlikte ömürleri 12 yıldan daha kısa da olabilir. Bu noktada; veteriner kontrolüyle ilerlemek oldukça faydasına olacaktır. 

Schnauzer Apartmanda Beslenebilir Mi?

Schnauzer apartmanda beslenmeye uygun bir köpek ırkıdır. Havlamayı sevdiği için, rahatsızlık yaratabilir. Eğer komşularınızdan şikayet gelecek olursa; bu noktada bahçeli ev daha uygundur. Normal zamanda tüy dökmez. Yılda 2 dönem yoğun tüy dökme dönemleri vardır. Bu dönemlerde de tıraşla üstesinden gelinebilir. 

Schnauzer Kaç Kilo

Schnauzer dişiler için ortalama olarak 5,4 ila 8,2 kilogram ağırlığında; erkekler için ise 5,4 ila 9,1 kilogram ağırlığında bir köpektir. 

Schnauzer Nereli?

Schnauzer ırkının temeli Almanya’dır. 19. Yüzyılın ortalarından sonra ortaya çıkmıştır ve oldukça küçük bir köpek ırkıdır. 

Schnauzer Fiyatları

Schnauzer köpek fiyatları 5.000 lira ile 20.000 lira arasında değişmektedir , bu ırkın küçüğü olan minyatür Schnauzer fiyatlarıda 4.500 lira ile 19.000 lira arasında değişmektedir bu değişimlerin bir çok etkeni vardır, renk, secere yaş gibi duumlar bunu etklimektedir .