Köpek İlanlarıShiba Inu kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Shiba Köpek

Shiba İnu bilinen en uzun kökenli cins olarak bilinirler. Yaklaşık 2000 yıl öncesine dayanır. Geçmişe yönelik kökeninin en kötü olayı, 2.Dünya Savaşı'nda neredeyse nesli tükenme tehlikesinde giriyordu.  bu durum birçok kişi tarafından engellendi. 

2. Dünya Savaşı sonlarına doğru bu cins kopekleri Amerika’ya götürüp daha yaşanılabilir ortam sağlandı. Bundan sebep o bölgelerde daha çok yaşarlar.

Minyatür köpek grubuna girerler. Ve yabancı insana karşı aşırı tepkili ve saldırgan davranırlar. Yine de her ne olursa olsun insanlardan ayrı kalmak onlar için zor ve üzücü bir durumdur. 

Ayrıca her köpek gibi sahiplerine düşkünlükleri bulunur. Bu sayede kendilerine iyi itaat ederler. Güzel bir iş başardıkları da ise taktir görmek onlar için büyük önem taşır.

Shiba İnu Köpek Özellikleri

Shiba İnu Özellikleri arasında ilk dikkat çeken şey kalın ve suya dayanıklı kürküdür. Kırmızı ve siyah renkli olarak göze çarpar. 

Göz renkleri genellikle koyu tondadır. Gözlerinin parlak ve canlı görünmesi kimi inanışa göre nazarı çeker olarak yorumlansa da bir çok insan bu konu hakkında net ifadeler kullanmamıştır. Bu sadece dilden dile aktarılmış sözdür.

Bu cins köpekler çok fazla gürültü yapmadıkları için apartman yaşamına gayet uygundurlar. Özellikle de kalabalık ailelerde mutlu olurlar.

Bu köpeklerin çift kat kürkleri ile soğuğa ve  yoğun hava koşullarına dayanıklılığı vardır. Bu sayede bahçe gibi geniş bir alana kulubeside yapılabilir. 

Shiba İnu Bakım Ve Beslenme

Shiba İnu Bakımı konusunda sadece dert edinilmesi gereken şey enfeksiyon riskleri ve buna bağlı gelişen sağlık sorunlarıdır. O yüzden düzenli olarak veteriner hekim kontrollerine gitmek gerekir. 

Bu cins köpekler çöp karıştırmayı ve artık yemeyi çok severler bu sebeple enfeksiyon riskleri artar. Her ne kadar mızmızlansalar da çöpleri karıştırma kabına izin vermemek gerekir.

Beslenme önerisi olarak mutlaka bilgili birisine danışmak gerekir. Özelliklerde ilk kez boy bir cinsi sahiplenmişsek. Bu cins köpekler yine günlük enerji harcama miktarlarına bağlı kalarak kaliteli beslenmeye ihtiyaçları vardır. 

Yemeklerini ve diğer özel eşyalarını paylaşmayı sevmedikleri için evdeki diğer cins hayvanlardan ayrı bir alanda beslemek daha doğru olacaktır.

Shiba İnu Köpek Fiyatları

Shiba İnu Fiyat aralığı son zamanlara göre artmış durumda!  2021 yılında sahiplendirilen en yüksek rakam 3.000 TL iken, 2022 yılında bu rakam ikiye katlanmış durumda tamı tamına 6.000 TL ile 12.000 TL arasındadır. 

Bir sene içerisinde bu kadar artmasının normal olmadığı bir gerçektir. Shiba İnu İlanları bu konu hakkında açıkça bilgi verir.

Shiba İnu Yavru

Yavru Shiba İnu fiziksel yapısı ile yetişkin olan Shiba İnu arasında çok fazla fark yoktur. Sadece renk tonlarında oynama olabilir. Genellikle bu cins köpekleri yavru iken sahiplenmek veya sahiplendirme daha avantajlıdır.