Köpek İlanlarıBernese Dağ Köpeği kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Bernese Dağ Köpeği

Bernese Dağ Köpeği çok eski köpek ırklarındandır. İsviçre ben bölgesinde keşfedilmiştir. adını da bu nerede keşfedildi için almıştır. 

19. yüzyılda yayılmaya başlayan Bu cins görevi sürütme ve hayvanları korumaktır. Şu anki günümüzde çoban ve bekçi köpeği olarak kullanılır. ve bu şekilde uzun süre kullanılmaya devam edilecektir.

Safkan ırk oldukları için genetik hastalıkları taşımazlar. Hiçbir şekilde melezlenmemiş olarak günümüzde de bu durum devam etmektedir. 

Roma mastifleri bu cinsin atası olarak söylenir. 

Sıcakkanlı ve oldukça uysal yapılarıyla şehirden uzak yaşayan kişilerin dikkatini çekmiş, kolay eğitilebilir olması nedeniyle sahiplenmek istenmiştir. Bu cins köpekler geniş alanlarda büyütülmelidirler. Seslerinin gür çıkması ve sürekli havlamaları sebebiyle apartman hayatına uygun köpekler değillerdir.

Bernese Dağ Köpeği Özellikleri

Bernese Dağ Köpeği Özellikleri sayesinde çok eski zamanlardan beri insanın hayatına karışmıştır. Sahiplendiği kişiler genelde kendisi hakkında olumlu şekilde konuşur. karakteristik özellikleri tam anlamıyla mükemmele yakındır. alan belirleme, yönlendirme ve koruma içgüdüleri sayesinde çok iyi bir çoban ve bekçi köpeği olurlar.

Bu cinsi köpeğin uzun boyları geniş omuzları kemikli iskelet yapısı ve güçlü kas sistemi vardır. tüm bu özellikler kendisini zor şartlara karşı hazırlar. sıcak iklimleri sevmezler. Bu yüzden sıcak yaz günlerinde su kaplarına buz koymak mantıklı bir çözüm olabilir.

Çok tüy döktükleri için ev yaşamına uygun değillerdir. her ne kadar tüy dökme engellenmeye çalışılsa da pek başarılı olunmaz. bu özellikleri genlerinden gelmiştir.

Bernese Dağ Köpeği en az 10 sene yaşar. Yaşlarının büyük olması fiziksel özelliklerinden hiçbir şey kaybettirmez. Aynı yoğun tempoda çalışmaya devam ederler.

Bernese Dağ Köpeği Bakım Ve Beslenme

Bernese Dağ Köpeği Bakımı için dış görünüşüne bakmak yeterli olacaktır. Genel olarak kulübeleri dışarıda olduğu için normalden daha özenli bakıma ihtiyaç duyarlar.

Kürk yapıları katmanlı olduğundan dolayı, günlük fırçalanmaya ihtiyaçları vardır. İki ayda bir banyo zamanları gelir. Banyo zamanlarında son derece keyif alırlar. Bunun sebebi hem rahatlamaları hemde soğuktan çok hoşlanmalarıdır. Ayrıca çok fazla su içmeyi severler.

Bununla beraber iki haftada bir  diş temizliği önerilir. Bağzı zamanlarda ev yemeklerinden yedikleri için diş temizleme ihtiyacı belki iki katına çıkabilir.

Tüylü kulaklarında sık sık temizlenmek ve enfeksiyon gibi bir belirti varmı diye kontrol etmek gerekir.

Bu konulara dikkat edildiği sürece her şey daha sağlıklı ve yolunda ilerleyecektir.

Bernese Dağ Köpeği Fiyatları

Bernese Dağ Köpeği Fiyatı diğer köpek cinslerine göre uygundur. Ortalama olarak 6.000 TL ile 8.000 TL arasında seyretmektedir. Bernese Dağ Köpeği İlanları  fiyatlama konusunda daha güncel fiyat bilgisi vermektedir. Güçlü ailesine düşkün bu köpek ırkı için genel olarak bakıldığında yüksek sayılmayacak rakamlardır . 

Bernese Dağ Köpeği Yavru

Yavru Bernese Dağ Köpeği  çok sevimlidirler.  Bu cins köpeklerin ortalama 8 ila 14  aynı dönem kardeşleri vardır. Küçüklük halleri ile çok oyuncu yapılıdırlar. Bu oyunlar sayesinde hayata hazırlanırlar.