Köpek İlanlarıAvustralya Çoban Köpeği kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Avustralya Çoban Köpeği

Avusturalya Çoban Köpeği ilk başta aktif olarak rol oynadığı özelliği koyun, keçi, kuzu gibi hayvanları otlarken yönlendirmek, yani adı üzerinde çobanlık yapmaktı. fakat aşırı tatlı halleri dost canlısı hareketleri ılımlı yapısı ile birçok insanın kalbini kazanmıştır. Yani dışarıda kulübede yatmak yerine şu anki yeri evin içerisindeki kanepedir.

Bu cins köpek ilk bulunduğu yerler Amerika ve Avrupa’dır. sadece göç ettikleri için kendilerine Avustralya çoban köpeği denilmiştir. 

Evde genelde kendinden emin tavırlar sergilerler sahiplerine karşı aşırı tutumlu davranırlar, sahiplerinin sevmediği hiçbir şey yapmak istemezler. Bu sayede birçok ödülü hak ederler. evlerde uyumayı en çok sevdiği yer kanepe yatak gibi yumuşak alanlardır.

 

Karakteristik özelliklerinde aşırı çalışkan köpek türleri arasına girer. gün içerisinde sadece sahiplerini memnun etmek isterler. 

Avustralya Çoban Köpeği Özellikleri

Avustralya Çoban Köpeği Özellikleri ile yardımsever kişilikleri çoban harici arama kurtarma timlerinde ve görme engellilerin yanında destekleyici arkadaş olurlar. 

Atletik yapıları ile fly ball, ralli ve diğer köpek sporlarını hayatlarında barındırmakta onlarla haşır neşir olmaktan son derece mutlu olurlar  gibi oyunları oynamaktan çok zevk alırlar. Günlük enerjilerini atmak onların en çok gereksinim duydukları şeydir. Aynı zamanda geceleri son derece rahat uyurlar. Uyku problemleri varsa çok mızmız olurlar.

Bu cins köpek çoban ırkına sahip oldukları için küçük evcil hayvanlardan yada yeni doğmuş bir canlıdan uzak tutulmalıdır. Zekaları sebebiyle bu durumun yanlış olduğunu hemen anlayacaklardır.

Kürt renkleri kırmızımsı tonlama, siyah, mavi tonlama ile çok güzel gözükür.

Bacaklarında ki kemik yapılarının uzun olmasıyla normalden çok daha uzunmuş gibi görünür. Ve uzun saatler koşabilirler. Her tüylü havaya ayak uydurabilen kürk yapısı özelliklerde onu soğuk kış günlerinde koruyacaktır. 

Avustralya Çoban Köpeği Bakım Ve Beslenme 

Avustralya Çoban Köpeği Bakımı çok küçük aylardan itibaren rutine oturulması gereken bir şeydir. Mutlaka düzenli beslenmeli ve kaliteli mamalardan günde 3 kez gelmelidir. Porsiyonlar ihtiyaca göre şekillenebilir.

Dışarıda kaldıkları zaman kürklerine yapışan polen toz ve benzeri şeylerin derhal uzaklaştırılması gerekir. Günlük tüy bakımı onlar için en iyisidir.

Ömürleri 12-15 sene olup kimi köpeklerin 20 yaşına kadar sahipleriyle kaldığı bilinir.

Genel olarak 14kg ile 16kg arasında değişen kiloları onları çok iri yapılı gösterir. Boy oranları ise 40cm ile50cm arasında değişir. 

Yanlız kalmayı hiç sevmezler. Bu yüzden kulübeler de yada evde tek başlarına uzun saatler bırakmak onların kişisel gelişimleri için hiç iyi değildir. Avustralya Çoban Köpeği İlanları fiyat bilgilendirmesi yaparken mutlaka bu konularda değinecektir.

Avustralya Çoban Köpeği Fiyatları

Avustralya Çoban Köpeği Fiyat konusunda gayet uygundur genellikle 2.500 TL ile 5.000 TL arasında değişiyor. Eğitim konusunda çoban kopeklerini yavru iken almak çok daha mantıklı olur, bu sayede daha kolay eğitiebilir daha kuvvetli iletişim kurabilirsiniz .

Avustralya Çoban Köpeği Yavru

Avustralya Çoban Köpeği Yavru çok narin ve bakıma muhtaç olurlar. Bu yüzden hiç yalnız bırakılmamalı ve sürekli olarak bir bebek gibi ilgilenilmelidir. 

Burun yapıları hassas olduğu için çok keskin koklara karşı tepki verebilirler.