Köpek İlanlarıGoldendoodle kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Goldendoodle

Goldendoodle  melez bir cins köpektir. Bu sayede genetik problemlerle karşılaşabilir.

Hipoalerjenik tüy yapısı kabarık kürkü kendisine ekstradan bir avantaj yakalamışlardır.

Oldukça sevecen ve dışadönük halleriyle tıpkı bir oyuncak bebek gibi eğlenceli dakikalara şahit yapabilir. Sahipleri en çok bu aktif yönlerini severler. Fakat bu cins köpekler dahil diğer evcil hayvanlar için bir heves muamelesi yapılmamalıdır. Onlarında duygularının olduğu ve bir canlı olduğu unutulmamalıdır.

Bu cins köpekler eğitim sırasında oldukça başarılıdırlar. Bu başarıları çoğunluğa göre genlerinde geldiğine inanılmalıdır. Çünkü birleştirdiği çiftlerde de aynı özellikler bulunur. 

Goldendoodle çok itaatkar yapısı ile her anlamda kendini gösterir.  Özellikle sahiplerine karşı gözle görülür. Bir saygı içerisindedir. 

Goldendoodle Özellikleri 

Goldendoodle Özellikleri ile kendini kanıtlamış cinstir. 1969 tarihinde Kuzey Amerika ve Avustralya civarlarında keşfedilmiştir. Melezlendiği ırk olan Golden Retriever ve Toy Poodle cinslerinin özelliklerini taşır. Bir yandan da kalıtsal hastalık varsa aktarılır.

Kabarık uzun huylu uzun kulaklı bu cins köpeğin kilosu 6kg ile 41kg arasındadır. Boy ortalaması ise 33cm ile 61cm arasında değişir. Yaşam süreleri hayat statülerine göre değişkenlik gösterir. 

Göz renkleri genellikle koyu tonlardadır. Ayrıca çok iyi görme yetisine sahiptirler. Bu yüzden onlara alınan oyuncaklar büyük ve parlak olursa çok daha oyun zamanı daha verimli geçer. 

Yaşam süreleri en az 10 en çok 15 senedir. Fakat bu süre  20 seneye kadar ulaştığı görülmüştür.

Goldendoodle Bakım Ve Beslenme

Goldendoodle Bakımı en rahat geçen cins köpeklerin arasında yerini alır. Bir kaç önemli hususa dikkat edilerek Goldendoodle çok daha sağlıklı büyüyebilir.

Günlük beslenme ihtiyacı ortalama 2-3 kap mamadır. sabah ve akşam olmak üzere beslemek gerekir. Ayrıca yeterli düzeyde su içtiğinden emin olunmalıdır. Haftalık olarak uygun bir fırça ile diş temizliği önerilir.

Kürklerinin uzadıkça kesilmesi gerekir. Aksi halde özellikle sıcak yaz günlerinde kendisini çok bunaltacaktır. Haftada en az 4 kez tüylerinin  taranması oldukça önemlidir. Bu sayede çok güzel ve parlak kürk yapıları olur.

Goldendoodle Fiyatları 

Goldendoodle fiyat için genel bir tablo kurulacak olunursa son senelere göre artış var. Bunun en gerçek sebebi ise bu cins köpeklere yoğun ilgi! 

Ortalama bir fiyat  15.000 TL ile 41.000 TL arasında seyretmektedir. Yavru satın alınacak ise durum daha uygun oluyor. 8.000 TL civarında fiyat inişi mevcut. 

Goldendoodle İlanları son senelere göre artış olduğu neticesine varılıyor. Çok sevimli ve oldukça dost canlısı olduklarından dolayı genelde kalabalık aileler tercih ediyor. 

Goldendoodle Yavru

Goldendoodle Yavru vücut yapıları daha az kabarık tüylüdür. Kürk tüyleri yeni doğmuş yavrularda daha çok koyu tonlarda seyreder. Büyüdükçe renk tonlarında  açılma görülür.

Küçük yaşlarda aldığımız Goldendoodle cinsi köpekler daha iyi eğitim görmüş olur.