Köpek İlanlarıCorgi kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Pembroke Welsh Corgi

Corgi genel olarak uysal yapılıdır. Tilkiye benzeyen sevimli yüzleri, küçük kuyruğu ve muhteşem rengi ile kendini eski zamanlardan beri sevdirir. 

İsimlerinin anlamı cüce olduğu için kimi insanın daha fazla dikkatini çeker. Kısa bacakları ve hop hop yürüyüşleri  ile bu anlamı kazandığı düşünülür.

Yaramazlık yaptıklarında kaçmaları ile meşhurdurlar sanki her şeyi bilerek ve kasıtlı yaparlar. Bu halleri ile kısa dönem İngiliz saraylarının en gözde evcil hayvanı olmuşlardır. Aynı zamanda o dönemde Bağzı kişiler tarafından bekçilik ve çobanlık yapması için görevlendirilmiştir.

Anavatanları Birleşik Krallık’ın Galler bölgesi olduğu söylenir. Bu dönemde oldukça etkili bir kitleye sahip oldukları söylenir. Zaten yapılan çalışmalar bunu doğrular niteliktedir.

Corgi Yavru Özellikleri

Corgi Özellikleri Corgi cins köpekleri küçük köpek ırkına mensupturlar. Bu yüzden boyları en fazla 33cm boyutuna ulaşır. Kilo olarak ta boya oranla en fazla 20kg’a ulaşır. Her köpekte olduğu gibi dişilerde bu oranlar biraz daha az sayılardadır.

Küçük olmalarına rağmen oldukça sağlam bir kemik yapısına sahiptirler. Katmanlı derileri onları her zaman soğuktan korur. Bu yüzden karda oyun oynamak onlar için müthiş bir eğlencedir.

Tüy yapıları tıpkı kediler gibi yumuşacıktır.  Kahverengi ve siyah tonları göz alır . 

Atık ve çevik yapıları her zaman onları hayata 1-0 önden başlatır. Aynı zamanda çok fazla koşup oynamaya ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden yürüyüşe çıkmak onların vazgeçilmez bir parçasıdır.

Ufak yapılarına rağmen oldukça cesurdurlar. Karşındaki ne olursa olsun korkusuzca tepki gösterebilirler. Aynı zamanda zeka yapıları ile zor komutlara hemen uyum sağlarlar. Ayrıca kuralcı bir yapıları vardır. Temiz ve düzenli ortamı çok severler.

Tanımadıkları kimselere karşı hep temkinli yaklaşırlar bu sayede başkasında çok fazla zarar görme ihtimalleri yoktur.

Bu cins köpekler en fazla 15 sene yaşarlar. Sahipleri tarafından çok bağlandıkları mükemmel bir bağ kurdukları için gidişlerinde çok yürek burkarlar.

Corgi Bakım Ve Beslenme 

Corgi Bakımı Küçük boyutları çok fazla yemek yemesi gerekmediğini zaten söyler. Fakat Corgi cinsi köpekler tam bir gurmedir. Çok fazla miktarlarda yedikleri de sağlık sorunları kaçınılmazdır. Ayrıca kilo almaya meyillidirler.

Bu yüzden kısa ve sık beslenmeleri gerekir. Yemeklerden sonra mutlaka kısa egzersizler veya yürüyüşler yapılması gerekir.

Onlar için en ideal bakım rutinleri, haftada en az 2 kez taranmak, ve aynı oranlar diş temizliğidir. İhmal edilmemesi gereken bir başka durum ise kürk temizliğidir. Her ay ihtiyaca göre yıkanmaları daha uygundur. Ayrıca yılda iki kez tüy dökerler.

Corgi Fiyatları 2023

Corgi güncel fiyatlarını  en iyi olarak üreticilerden öğrenebilirsiniz ancak ortalama . 2022 ilanlarına göre 9.000 TL’ye sahiplendirilen Corgi cinsi köpekler 2023 yılında ise  9.000 TL ile 25.000 TL arasında sahiplendirilmektedir. 

Corgi Köpeği

Corgi Yavru ister yeni doğmuş, ister yaşını tamamlamış olsun hep oyuncudur. Bu yüzden sahipleri biraz fazla yorulabilirler. ailesi ile hızlı iletişim kurar ve çok sevecendir eğitimi kolaydır .