Köpek İlanlarıLagotto Romagnolo kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Lagotto

Lagotto Romagnolo küçük boyutlarıyla çok sevimlidir. Bu sevimlilikleri birazda kıvırcık kürk yapılarından kaynaklıdır. En belirgin özellikleri bir şeyler bulmaktır. Evin çeşitli kaybolan nesnelerini bir anda karşımıza çıkarabilirler. Bilinen bu özellikleri sayesinde mantar arama görevi onlara verilmiştir. Çok enerjik yapıları sayesinde uzun süre oyun oynayabilirler.

Kaybettikleri enerjiyi yerine koymak için enerji bakımından yüksek mamalar tüketmelidir. Sahiplerini kıskanabilirler. Ve bu durum biraz problem çıkarabilir. Sevdikleri şeyleri aşırı sahiplenirler. Ve hemen korumaya çalışırlar. Partileriyle kısa sürede çukur kazıp bir eşyayı oraya gömebilirler. Çok fazla tüy dökmedikleri için alerjik sorunları olan kişilerin tercih ettiği türdür.

Lagotto Romagnolo Özellikleri

Lagotto Romagnolo Özellikleri ile her geçen zaman sahiplerini ve sevenlerini şaşırtır. Her haliyle güzel gözüken bu cins köpekler sevildiğini hissettiği an şımarabilirler. Ömür uzunlukları genelde 15-17 senedir. Yine bu ömür uzunluğu kaliteli beslenme ve uygun bakım ile değişiklik gösterir.

Bu ırkın en önemli özelliklerinden biri trüf mantarı köpeği olmasıdır, bu ırk doğru yetiştirilirse trüf mantarı bulmakta çok başarılıdır .

Kıvırcık beyaz kahve rengi ve kül rengi tonlarındaki tüyleri ile koyuna benzetenlerde vardır. Kısa bacakları sayesinde çok hızlı koşamazlar. Ama can damarına basıldığı anda aslan kesilen bir karakter yapılarına sahiptirler. Fakat yeterli ilgi ve sevgi ile bu hırçın özelliğinden vazgeçeceğini bildirmek isteriz.

Her ne kadar kendi dünyalarında barışçıl ve uyumlu davranışlarda sinir oldukları kişilere karşı ciddi anlamda sakin kalamazlar . Bunun en güzel çözümü ikisini de ayrı tutmaktır. Genellikle diğer evcil hayvanlarla bu sorunu çözmeye çalışmalıyız. Bağzı durumları ise özellikle çok korumacı tavırlar, biraz zamana bırakmak en iyisidir.

Türüf Mantarı Köpeği

Lagotto Romagnolo Bakımı Denilince Akla Ilk Olarak Kürk Bakımı Gelir. Eve Geldiği Zaman Ilk Olarak Bu Bakım Rutinini Oturtmak Gerekir. Tüy Bakımı Oldukça Önemlidir. Sebebi Ise Kıvırcık Yapısındandır.

Tüylerini taramaktan ziyade onları yıkamak ve uzadıkça kesmek en doğru olanıdır. İsteğe bağlı tüyleri her gün taranabilir. Fakat haftada 3-4kez fırça ile taranmak yeterli olacaktır. Beslenme konusunda veteriner hekimden destek almak oldukça yerinde bir karar olur.

Lagotto Romagnolo Fiyatları

Lagotto Romagnolo Fiyat bilgisi olarak genelleme ile 4.000-12.000 TL arasında uç rakamlardır. Bunun en temel özelliği sahiplerini güldürebilen yapısı olduğu söyleniyor. Aynı bakım olarak onlara ait bir yerde rutin halinde yapılması uygundur. Bu durum ile fiyat durumu uç rakamlardadır. Ama Lagotto Romagnolo İlanları etrafta en çok görülen cins köpek olduğu söyleniyor.

Lagotto Romagnolo Yavru

Yavru Lagotto Romagnolo  büyüklüklerine göre daha çok sevilirler doğru eğitilirse trüf mantarı köpeği olabilirler. En belirgin özelliği küçük yapılarıyla dikkat çekmesidir. Çok atılgan ve enerjik yapıları ile küçük yaşlardan itibaren her şey algılamaya çalışırlar. Böylece en zor kavramları bile kolay kavrarlar. Sıkı eğitim söz konusu olduğunda Bu cins köpekler oldukça yeteneklidir. Bu cins köpeklerde her şey küçük yaşta başlar.