Kedi İlanlarıSfenks Kedisi - Sphynx kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Sfenks Kedisi İlanları

Sfenks kedisi tüysüz olarak tek kedi cinsi olup sahiplerine olan bağlılıklarıyla tanınırlar. Kanada ve civarında ilk olarak ortaya çıkan ırk yunan mitolojisinde de yer alan tüysüz Kedi Irkı olarak bilinir. Görünümleri tüysüz olmasından dolayı korkutucu gibi görünse de sıcakkanlı ve sahiplerine oldukça düşkün bir yapıları bulunur.

Sfenks Kedisi Özellikleri

Tüysüz olan tek kedi ırkı sfenks kedileri sadık ve uyumlu bir karaktere sahiptir. Sfenks kedisi özellikleri arasında sıcakkanlı ve samimi olması başta gelirken tüm ev halkı ve diğer canlılarla güçlü iletişimi de yer alır. Sahiplerinin yanında vakit geçirmekten hoşlanırken aynı zamanda uykuyu da severler.

Atletik bir yapıya sahip oyuncu olan bir kişiliği bulunur. Zeki olan kedi ırkı eğitilebilir olması en yüksek kedi cinsleri arasında yer alır. Terapilerde kullanılması uygun olan sfenks kedileri psikologlar tarafından önerilen bir kedi cinsidir.

Sfenks Kedisi Bakım Ve Beslenme

Sfenks kedileri narin ve özel bir tür olmasından dolayı beslenmelerine dikkat edilmesi önem taşır. Özellikle yavru oldukları dönemde protein miktarı yüksek olan kaliteli içeriklerle beslenmesi gereklidir. Yaş mamalar kuru mamalara göre daha lezzetli olmasından dolayı mutlaka ödül maması olarak verilmelidir. Kuru mamaların kaliteli ve zengin içerikli olanları tercih edilmeli, günlük suları yenilenmelidir.

Sfenks kedisi bakımı ise sahiplerini biraz zorlayabilir. Tüyleri olmayan bir ırk olsa da taranma ihtiyaçları bulunur. Derileri üzerinde yenilen yiyeceklere bağlı olarak yağlanma olacağından mutlaka bu yağların arındırılması için taranması gereklidir. Yağların giderilmesi için tarama dışında haftada bir kere banyo yaptırılmalıdır. Gingivit rahatsızlıkları oluşmaması için dişleri sık sık fırçalanmalı ve mutlaka derileri için nemlendirici kullanılmalıdır.

Sfenks Kedisi Fiγatları 2023

Sfenks kedisi tüysüz olan ve firavun kedisi olarak bilinen bir türdür. Bu kedilerin bakımları zor da olsa arkadaş canlısı olup sıcakkanlı olmasından dolayı tercih edilen bir kedi ırkıdır. Eğitime açık olan ve en zeki kedilerden olan sfenks kedisi fiγat bakımından 2023 yılında 5.500 tl ile 8500 TL arası değişiklik göstermektedir. Sahiplerine oldukça sadık ve bağlı olan sfenks kedilerini satın almak yerine sahiplenilmesi daha avantajlı olacaktır. Sfenks kedisi ilanları yavru ve yetişkin olarak ayrılsa da satın alınırken bu ayrım pek göz önünde bulunmaz.

Sfenks Kedisi Yavru

Sfenks kedisi yavru eğitime açık olan kedilerdir ve eğitimlerinin mutlaka yavru iken verilmesi ilerleyen zamanlarda faydalı olacaktır. Protein ağırlıklı beslenmeleri önemli iken yavruluk dönemlerinde yiyeceklerine dikkat edilmeli ve tahıl içermeyen mamalarla beslenmelidirler. Dinlenmiş su ya da musluk suyu yerine taze su tüketmeleri önemlidir.

Yavru Kedilerin sindirim sistemleri oldukça hassastır. Bu nedenle her öğünde farklı mama kullanılması sindirim problemleri yaşatacaktır. Yavru ya da yetişkin fark etmeden kuru mama ile beslenilmesi, eğitimlerinin verilmesi ve bakımlarının rutinlerle yapılması sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olacaktır.