Köpek İlanlarıFrench Bulldog kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

French Bulldog Yavru

Sahiplenildiği takdirde, oldukça akıllı bir dost olan French Bulldog, günümüzde en sevilen köpek ırklarındandır. Küçük yapıları, Sevimli Yüz ifadeleri ve kulaklarıyla görenleri oldukça mutlu etmektedir. Bu ırk, kendine özgü çekiciliğiyle bir marka haline gelmeyi başarmıştır. Sizler için French Bulldog ile ilgili tüm bilgileri içeren kapsamlı bir rehber hazırladık. Rehberimizle, bu ırka dair tüm detayları eksiksiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. 

French Bulldog Özellikleri

French Bulldog cinsi köpeklerin kendine has görünüşleri vardır. Bu sayede, diğer köpek ırkları ile karıştırmak imkansızdır. Artık ikonik bir hale gelmesi ise; onun tanınması noktasında çok büyük katkı sağlamıştır. Hemen hemen aynı familyaya ait olan İngiliz Bulldog’la deri ve yüz yapıları çok benzemektedir. Fakat aralarında ciddi anlamda boyut farkı vardır. 

•    Küçük köpek ırkları arasında yer almaktadır. Erkekler ve dişilerin boyu hemen hemen eşittir. Ortalama yüksekliği 30 santimetredir. Ağırlık konusunda ise dişi ve erkeklerde 9 – 13 kilo ağırlığındadır. Bu günümüz şartlarına göre +/- 2-3 cm değişim gösterebilir.
•    Tüy yapısı bakımından oldukça kısa ve sıkı tüylere sahiptir. Farklı renklerin görülmesi muhtemeldir. Sarı, beyaz, kaplan desenli ya da tüm bu renklerin karşımından oluşabilir.
•    Küçük köpek ırkları arasında en büyük göze sahip ırk yine French Bulldog olarak kendini göstermektedir. Göz renkleri ise son derecek koyudur.
•    Kuyruk yapıları köpekten köpeğe değişim gösterebilir. Bazılarınınki düz, bazılarınınki ise kıvrımlı yapıdadır.
•    Burunlarında ütü basılmış gibi bir imaj vardır. Yine göz rengi gibi oldukça koyu renge sahiptir.
•    French Bulldog’un kendine has özelliklerinin başında kulakları gelmektedir. Yarasa benzeri dik kulakları, şirinliğini artıran temel unsudrdur.
•    Deri yapıları oldukça yumuşak ve gevşektir.

French Bulldog Karakteri 

Yüz yapısına bakıldığında çoğu zaman “bu neden böyle mutsuz?” sorusu sorulan French Bulldog, sanılanın aksine bir köpektir. Oldukça heyecanlı ve eğlenceli bir yapısı vardır. Özellikle sahibiyle birlikte vakit geçirmek onun için en büyük mutluluk kaynağıdır. Tabi bu mutluluğuyla çevresini de mutlu etme konusunda oldukça başarılıdır.

Bu sevecenliğin altında yatan olumsuz özellikler var mıdır? Elbette vardır. Bunların başında ise inatçı yapıları gelir. French Bulldog bir şeyi istemediği sürece, hiçbir güç onu yaptıramaz. Tabi, yavruyken verilen eğitimin buradaki payı oldukça yüksektir. Eğer sosyallik eğitimi verilirse; inatçılığı az da olsa gidecektir. Fakat yapıları gereği tamamen engellenemeyecektir.

French Bulldog köpekler, şaşırtıcı olsa da kedilerle oldukça iyi anlaşabilirler. Yine diğer köpek ırklarına karşı da saldırgan tavır sergilemezler. Özellikle küçük yaşlarda, yani henüz yavruyken alıştırılırsa; çok sadık bir dost olacaktır. Çocuklarla oynamayı oldukça seven French Bulldog için oyun oynamak büyük bir hobidir. Çocuklar da oyun oynamayı çok sevdiğine göre, 2’sinin birleştiği ortamı düşünmek dahi mutlu etmek için yeterlidir. Yabancılara karşı çekimserdir. Bu noktada arası iyi veya kötü demek uygun olmayacaktır. Görsel ve karakter olarak çok benzer bir ırk olan Boston Terrier ırkınada göz atabilirsiniz. 

French Bulldog Beslenmesi 

Tüm köpek ırkları için beslenme konusunda oldukça önemli bir kural vardır. Bu kural ise kemik ve yağlı gıdalar verilmemesidir. French Bulldog, diğer ırklara göre 2 kat daha dikkat edilmesi gereken bir ırktır. Çünkü sindirim sistemi çok hassastır. Bu hassasiyetle kemik ve yağ birleşirse; önüne geçilemeyecek sorunlar meydana gelebilir. Bunun için beslenme konusunda sadece özel mamalar kullanılmalıdır. Bugün Premium markalar sadece

French Bulldog’a özel mamalar üretebilmektedir. Dilerseniz bu mamaları kullanabilirsiniz. Dilerseniz de direkt olarak tüm köpekler için olan mamaları tercih edebilirsiniz. Tabi burada “Premium” olma şartı aranır.

French Bulldog Bakımı 

French Bulldog bakımı oldukça kolaydır. Tüy yapısının kısa ve sık olması sebebiyle sürekli tarama ihtiyacı hissetmez. Haftada 1 kez tarayıp, fırçalamak onun için yeterli olacaktır. Egzersiz ihtiyaçları da çok yüksek değildir.

Her gün düzenli olarak birkaç saat dışarıda gezdirmek yeterlidir. Bu sayede hem tuvalet ihtiyacını rahatlıkla karşılayacaktır. Hem de egzersiz ihtiyacını giderecektir. Ömrü 12 ila 14 yıl arasındadır. Ömrü boyunca çok iyi bir şekilde bakılmalıdır. French Bulldog, çabuk kilo alabildiği için kilo almasını engelleyen diyetlerle beslenmelidir. Bu noktada veteriner desteği alınabilir.

Hemen hemen tüm köpekler yüzme konusunda başarılıdırlar. Fakat French Bulldog cinsi kısa bacakları ve ağır kafalarından dolayı çok iyi yüzemezler. Bu da boğulmalarına sebep olabilir. Özellikle havuzlu evlerde yaşayan kişilerin çok dikkatli olması gerekir.

French Bulldog Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

French Bulldog alırken dikkat edilmesi gerekenler; direkt olarak köpek alırken dikkat edilmesi gerekenlerle hemen hemen aynıdır. Eğer şecere belgesi bulunuyorsa bu anlamda herhangi bir safkanlık kuşkusuna gerek yoktur. Fakat yoksa, veteriner kontrolüyle bunu öğrenebilirsiniz. Safkansa dahi, sağlık açısından yine veterinere başvurmanız gerekecektir. 

Sitemiz üzerinden yapılacak alımlarda, dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta vardır. Hayvana ulaşım imkanınız yoksa dahi, görüntülü sohbet yöntemiyle veterinere başvurmalısınız. Yani sahibinden veterinere gitmesine isteyip, veterinerin anlattıklarını dinlemelisiniz. 

French Bulldog Fiγatları 

French Bulldog fiγatları ortalama olarak 2023 yılıda  6.500 TL ile 32.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu değişikliğin sebebi renk, fizik, taşıdığı dna, uzun tüylü yada kısa tüylü olması  ve secere durumuna göre değişmektedir.